slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města
Halové mistrovství Moravy a Slezska v atletice plné úspěchů

Atletika Slavkov informuje

Od pátku 3. 2. do neděle 5. 2. hostila ostravská atletická hala Mistrovství Moravy a Slezska ve všech kategoriích – od mladšího žactva až po dospělé. Atletiku Slavkov u Brna reprezentovalo celkem 21 závodníků a závodnic v kategoriích mladšího žactva (13), staršího žactva (4), dorostu (3) a juniorů (1). V každé kategorii se nám podařilo získat medaile. Nejúspěšnější představení suverénně předvedlo mladší žactvo.

4 zlata, 2 stříbra a 1 bronz pro mladší žactvo

Mladší žactvo závodilo hned v pátek 3. 2., tři týdny po úspěšném Mistrovství Jihomoravského kraje, kde jsme se ziskem 7 medailí (3 zlata a 4 stříbra) byli nejúspěšnějším oddílem JmK (podrobně viz článek v minulém čísle). Tentokrát byla ale konkurence mnohem nabitější. Mistrovství MaS je pro tuto kategorii halovým vrcholem sezóny. Oproti přechozím závodům jsme navíc byli posilněni o univerzála Tomáše Dočekala. Výsledek pak naprosto předčil naše očekávání.

Adam Konečný i Tomáš Dočekal se stali rovnou dvojnásobnými mistry MaS. Adam získal první zlato v běhu na 60 m, kde výkonem 7,82 s vytvořil nejen nový oddílový rekord, ale dostal se i do čela letošních celorepublikových tabulek! Druhý titul uzmul v infarktovém průběhu skoku dalekého, kde se do užšího finále dostal až třetím skokem po dvou předchozích přešlapech, až v poslední sérii, ve které dolétl na hranici 5,21 m. Tento výkon, opět nový oddílový rekord, je letošním druhým nejdelším v celé ČR. Tomáš nastoupil k letošním prvním atletickým závodům v hale a všem ostatním soupeřům vypálil rybník. Nejprve nastoupil na 800 m, kde v sólo závodě zvítězil v čase 2:25,57 (oddílový rekord o téměř 20 s!). Necelé dvě hodiny po tomto závodě ho čekala trať v délce 150 m, kterou prolétl v čase 19,40 s. Oba tyto časy jsou v letošních tabulkách celé ČR třetími nejrychlejšími! Adam i Tomáš patří bez jakýchkoliv pochyb k absolutní špičce v ČR. Oběma přejeme, aby si výkonnosti i zdraví udrželi i do dalších let.

Oba borce medailově skvěle doplnily stříbrné Julie Fialová a Anička Sedláková. Julie ve vrhu 2 kg koulí zaostala pouhých 6 cm za svým osobním rekordem z předchozího závodu, což znamenalo perfektní druhé místo. Skok do výšky byl nekonečným a pro ty nejlepší i velmi únavným závodem, který trval více než dvě hodiny. Výkon 1,43 m, kterého dosáhla Anička zaznamenaly hned 3 závodnice, mezi kterými rozhodovalo o umístění na 2. až 4. místě to, jak úspěšně jednotlivé postupové výšky zdolávaly. Anička získala stříbro díky tomu, že až do výšky 1,43 m včetně překonala laťku vždy hned prvním pokusem.

Vyvrcholením závodů byl štafetový závod smíšených družstev na 4 x 200 m. Zisk poslední, sedmé, medaile urvala třetím místem štafeta ve složení – Tomáš Dočekal, Adéla Procházková, Natalie Pischová a Adam Konečný, kteří časem 1:53,91 zlepšili oddílový rekord o více než 5 sekund.

Gratulujeme nejen medailistů, ale i všem ostatním, kteří do závodu nastoupili a skvěle reprezentovali slavkovskou atletiku: Andrea Dvořáková – skok vysoký: 1,40 m (8. místo), Miroslava Konečná – vrh koulí 2 kg: 6,25 m (35.), 150 m: 24,29 s (51.), Vendula Machálková – 150 m: 21,97 s (15.), 60 m: 8,85 s (22.), Natalie Pischová – 300 m: 49,02 s (12.), skok daleký: 3,79 m (20.), Adéla Procházková – 60 m: 8,48 s (5.), skok daleký: 3,73 m (24.), Sára Skoupá – 800 m: 3:04,24 (29.), 60 m překážek: 13,15 s (37.), Ondřej Jachymiák – skok vysoký: 1,26 m (12.), Adam Kotolan – skok daleký: 4,17 m (18.), Ondra Minks – vrh koulí 3 kg: 5,72 m (16.), 60 m: 9,23 s (32.).

Pro kategorii mladšího žactva se tak jednalo o suverénně nejlepší představení na halovém MMaS, které bylo navíc ozdobeno tím, že v medailovém pořadí oddílů jsme za ml. žactvo dohromady byli nejúspěšnějším oddílem!

Zlato v kategorii dorostu a bronz v kategorii juniorů

Hned následující den, tedy v sobotu 4. 2. se na MMaS pokračovalo v kategoriích dorostu, juniorů a dospělých. Slavkovské barvy hájila čtveřice reprezentantů, kterým se povedlo výrazně promluvit do výsledkových listin.

Zlato v novém osobním rekordu získal v kategorii dorostu Jan Fiala, který poslal 5 kg vážící kouli až na metu 17,48 m, čímž deklasoval zbytek startovního pole (druhého překonal o téměř 1,5 metru a třetího o téměř 4 metry!). Tento výkon je letošním suverénně nejdelším vrhem v celé ČR!

Bronz v kategorii juniorů vybojoval Marek Hrubý, který ve vrhu 6 kg koulí poslal náčiní do vzdálenosti 16,01 m. Za zlatem zaostal o 41 cm, za stříbrem pak o 21 cm. Marek nebyl s výkonem zcela spokojen a ví, že jeho možnosti jsou mnohem větší (což mj. potvrdil o 4 dny později výkonem 17,01 m).

Ve skoku vysokém jsme měli v kategorii dorostu hned dvě želízka v ohni. Arnošt Urban si zlepšil osobní rekord na 1,74 m, čímž skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Matyáš Míča překonal laťku ve výšce 1,63 m, což stačilo na 9. místo.

Všem držíme palce na Mistrovství ČR, které se koná 25. – 26. 2. v Ostravě.

Stříbro a bronz pro starší žactvo

V neděli 5. 2. uzavírala MMaS kategorie staršího žactva. I tady jsme měli 4 zástupce.

Nejlépe si v nabité konkurenci vedl Antonín Havrda, když ve skoku vysokém zdolal 1,76 m a získal tak skvělé 2. místo. Medailově ho doprovodila Kristýna Machalová, která si v běhu na 1500 m zlepšila osobní rekord na 5:08,11 a brala za něj bronz. Tento čas řadí Kristýnu na skvělé 7. místo letošních halových tabulek v celé ČR. Tonda i Kristýna si svými výkony zasloužili nominaci na Mistrovství ČR staršího žactva, které se koná 4. – 5. 3. opět v Ostravě.

V běhu na 150 m nás reprezentoval Igor Mráz, který zaostal o 5 setin za svým osobním rekordem, když výkonem 19,80 s skončil 21. Na 800 m bojoval Martin Lažek, který při letošním prvním startu bral 20. místo za 2:35,84.

Všem atletům a atletkám gratulujeme k dosaženým výkonům a děkujeme za skvělou reprezentaci Slavkova!