Hlavní menu
Další možnosti
Přihlásit se
Pá 15°C So 10°C Ne 14°C
slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města
18.10.2020

Ludwig B.

  • 15:00
  • Palackého náměstí 1, Slavkov u Brna 68401
Typ akce:
  • kulturní
  • hudební
Pořadatel:
Zámek Slavkov - Austerlitz
Kontakt:
infocentrum@zamek-slavkov.cz
Více o akci:
proart-festival.cz/cz

Nedělní odpoledne 18. října v Divadelním sále bude ve znamení Ludwiga van Beethovena.  Oslava 250. výročí narození skladatele se ponese v moderním a mezinárodním duchu. Český spolek ProART creation spojí své síly s německým Phase-Zero Production a představí nám svůj projekt, který abstraktní formou přiblíží tvůrčí motivy a pozadí emocionálního života Ludwiga B.

Originální hudba bude rozpracována a nově utvořena skladateli Morganem Reidem (DE) a Janem Hanákem - Sonority (CZ). Záměrem skladatelů je použít elektro-technické skladatelské principy, které zároveň hercům dávají větší svobodu a flexibilitu v tvorbě choreografie. Můžete se těšit na interpretaci široké škály emocí od humoru až po skličující strach.

Předmětem zkoumaní spolku ProART je Beethovenův životní příběh naplněný bolestí a strachem o vlastní zdraví, trvalou ztrátou sluchu a přesto silou a touhou tvořit. S těmito aspekty skladatelova života pokládá ProART tyto otázky: Jak naložit se strachem o ztrátu či pomíjivostí v rovině tělesné i sociální? Jaký dopad má na naši psychiku fakt, že přijdeme o “to nejdůležitější”? A jakou sílu to v nás vyprovokuje ve snaze přežít a nepoddat se?