Hlavní menu
Další možnosti
Přihlásit se
St 21°C Čt 23°C Pá 23°C
slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města
9.09.2023

Šlechtická sídla v souznění...

  • 18:30
  • Palackého náměstí 1, Slavkov u Brna 684 01
Typ akce:
  • kulturní
  • hudební
Pořadatel:
Zámek Slavkov - Austerlitz
Kontakt:
infocentrum@zamek-slavkov.cz
  1. Ročník-Šlechtická sídla v souznění…

je série tří hudebních večerů konaných na sídlech šlechtických rodů.

Smyslem těchto večerů je rozšířit nabídku klasických prohlídek hradů a zámků a tak dát možnost široké veřejnosti vnímat tyto historické prostory i jinak a to v podobě mimořádných cca tříhodinových  společenských setkáních. Večery jsou obohaceny o ochutnávku kvalitních vín, o hudební vystoupení v podobě koncertu, či recitálu osobností naší hudební scény, a to různých hudebních žánrů.  Po skončení koncertu na hosty čeká večerní komentovaná prohlídka zámku. Každé setkání doprovází majitel daného objektu, či kastelán, který hosty seznámí s historií zámku.

Letošní zámecké putování odstartujeme 24.6. 2023 na zámku Valeč v západních Čechách. Tento zámecký večer bude specifický tím, že vnitřní prostory zámku jsou v rekonstrukci, ale přesto jsou veřejnosti přístupné. Čeká Vás zde jedna třešnička na dortu, a to jedinečná prohlídka expozice originál soch M.Brauna. Na tomto večeru vystoupí zástupce ředitele Pražské konzervatoře pan L.Horák se svými 3 velice nadanými studenty, kteří Vám zahrají a představí Vám hudební nástroj Accordion. Uslyšíte v jejich podání klasiku trochu jinak, filmové melodie a argentinské tango. Je to velká krása????

 12.8. 2023 se potkáme na malebném zámku Náměšť nad Oslavou.  Tento večer hudebně obohatí recitál herečky a zpěvačky Radky Fišarové, v jejichž podání zazní známé francouzské písně E.Piaf, Charlese Aznavoura, Mireille Mathieu a další..

Třetí, závěrečný večer proběhne dne 9.9. 2023 na krásném zámku s rozsáhlým parkem Slavkov u Brna. Tento večer se opět ponese v duchu klasické hudby. Mé pozvání přijala známá operní mezzosopranistka paní Dagmar Pecková.  

I v letošním roce budou Šlechtická sídla v souznění…. pomáhat. Tento rok bych ráda společně s Vámi podpořila jeden silný a konkrétní příběh, a to příběh mladého 30letého muže Patrika Šimánka, který před 15 lety po skoku do vody ochrnul. Přesto vystudoval 2 vysoké školy a snaží se uplatnit v pracovním procesu. Od jeho 5 let se o něj stará dnes již 80letá babička. S Patrikem a jeho babičkou se budete moci seznámit osobně, neb budou přítomni na každém večeru.

Letošní vstupné je od minulého roku neměnné:

Valeč – základní vstupné 550,-Kč, VIP vstupné 1050,-Kč

Náměšť nad Oslavou – základní vstupné 650,-Kč, VIP vstupné 1150,-Kč

Slavkov u Brna – základní vstupné 750,-Kč, VIP vstupné 1250,-Kč

 

  Zakoupením VIP vstupenky podpoříte Patrika Šimánka a jeho babičku. Pro hosty, kteří si tuto vstupenku zakoupí, bude připraven malý dárek a rezervace místa v sále na Vaše jméno.

Přijďte si tedy užít výjimečný a pestrý zámecký večer se sklenkou dobrého vína!!

Oba druhy Vstupenek lze zakoupit pouze přes e-mail – jb.jitka.blahova@seznam.cz (tel. 737 256 811)