St 22°C Čt 17°C Pá 15°C
slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města
5. ročník Běhu Slavkovem

Zamračená obloha vítala běžce všech kategorií při 5. ročníku závodu „Běhu Slavkovem“, který v sobotu 1. října již tradičně uspořádali organizátoři z Austerlitz Adventure, z.s. ve spolupráci s městem Slavkov u Brna.
  1. ročník Běhu Slavkovem

Zamračená obloha vítala běžce všech kategorií při 5. ročníku závodu „Běhu Slavkovem“, který v sobotu 1. října již tradičně uspořádali organizátoři z Austerlitz Adventure, z.s. ve spolupráci s městem Slavkov u Brna. Na start oblíbeného závodu se postavilo celkem 213 závodníků, včetně úžasných 82 dětí v několika rozbězích. Novinkou letošního ročníku byla kategorie nejmladších dětí od tří do šesti let, kterou jsme přidali na žádost sportovních rodičů. Dětským kategoriím patřilo dopoledne, kdy děti překonávaly trať v délce od 100 m do 2 km.Pro dospělé byl určen hlavní závod na 10 km a kondiční běh na 5 km, který odstartoval v jednu hodinu. Trasa se oproti předchozím ročníkům mírně lišila, ale i tentokrát se běželo krásným prostředím slavkovského zámku, zámeckého parku, aleje a kolem kostela zpět na zámecké nádvoří, a to ve čtyřech (respektive dvou) okruzích. Jako první protnul cílovou pásku Lukáš Kynický ve výborném čase 35 minut a 36 sekund, první ženou byla Pavla Paříková s časem 41 minut a 53 sekund. V oblíbené kategorii o nejrychlejšího Slavkováka a Slavkovačku zvítězili Viktor Novotný a Zuzana Bílová. Odpoledne za slunečného počasí proběhlo vyhlášení vítězů všech kategorií a zhodnocení celého závodu. Bylo naší radostí sledovat spokojené oči dětí, nadšené pohledy dospělých a dobrý pocit organizátorů z vydařené sportovní akce. Děkujeme partnerům akce, městu Slavkov u Brna i všem ostatním, kteří se podíleli na organizaci. Těšíme se na vás v listopadu na Lampionovém průvodu.