Pá 15°C So 16°C Ne 19°C
slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města
Austerlitzman 2022

Pro všechny závodníky, ať už se zúčastnili pravidelní, noví, starší, či úplně ti nejmladší, byl letošní závod konaný 27. srpna 2022, premiérovým.

Pro velkou část občanů Slavkova je akce Austerlitzman již zarytou, každoročně se opakující tradicí, konající se již 17 let v řadě. Pro všechny závodníky, ať už se zúčastnili pravidelní, noví, starší, či úplně ti nejmladší, byl letošní závod konaný 27. srpna 2022, premiérovým. Pořadatelé akce Austerlitz Adventure z.s., pro tentokrát  zatoužili po změně. Možná je k ní přiměla zkušenost z mnoha triatlonových závodů, kterých se někteří členové spolku úspěšně účastní, nebo je jí příčinou již jistá míra stereotypu či všednosti? Kdo ví. V každém případě, byla tato změna příjemným osvěžením, které sklízelo úspěch. Bavíme se o kompletní změně trati, přemístění depa i cíle závodu do aleje před koupalištěm a myslíme si, že šlo o velice vydařenou volbu. Náročnost trati si musí zhodnotit každý závodník dle svého zvážení. Vždy je však krásné sledovat spokojené tváře účastníků, kteří po úspěšném dokončení závodu hrdě obléknou tričko s nápisem „Jsem Austerlitzman”. A jak moc nás těší, když po ulicích Slavkova potkáváme místní děti a dospělé v našich tričkách i dlouho po konání akce. Velký obdiv v očích pořadatelů, účastníků i fandících návštěvníků se jednoznačně stala dvojce, která získala titul "největší bojovnice”. Dát si triatlon bez jednoho z hlavních lidských smyslů, tomu říkáme odhodlání. Pro zrakově postiženou Lucii Berkovou byl po celou dobu trvání akce náhradními zrakem Tomáš Berka, který s ní celý triatlon absolvoval. Největším bojovníkem se stal Milan Potáček. Během léta se ve Slavkově tvrdě maká a trénuje, aby místní obyvatelé dosáhli na tituly „Nejlepší slavkovák a nejlepší slavkovačka”. Pro letošní ročník, který navštívilo rekordní počet závodníků (143 dospělých a 67 dětí, celkem tedy 210 závodníků), se stala Lucie Fialová a Stanislav Mixa. Všem závodníkům ještě jednou gratulujeme za odvedené výkony. Kompletní informace, včetně výsledků a fotografií z konání akce naleznete na www.austerlitz-adventure.cz . Přejeme si i pro následující ročníky tak příjemnou rodinnou atmosféru, povedené počasí a spokojené účastníky. Velké díky patří všem dobrovolným organizátorům, všem partnerům a v neposlední řadě podpoře města Slavkova u Brna, včetně Technických služeb a Městské policie.