Hlavní menu
Další možnosti
Přihlásit se
St 10°C St 10°C Čt 14°C
slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města
Centrum denních služeb je stále v provozu

Centrum denních služeb je stále v provozu

Rádi přivítáme ty, kteří nás potřebují, tj. seniory a lidi se zdravotním postižením se sníženou soběstačností v základních životních dovednostech ve věku od 27 let, kteří žijí ve svém přirozeném prostředí.

Takové osoby nemohou být samy doma a jsou odkázány na pomoc někoho druhého. Centrum denních služeb se snaží takovým rodinám pomoci v tom, aby jejich blízký mohl co nejdéle zůstat doma ve svém přirozeném prostředí a nemusel se stěhovat do domova pro seniory, do nemocnice na oddělení dlouhodobě nemocných či podobného zařízení. A zároveň, aby osoba pečující měla dostatek času sama na sebe, na svoje zaměstnání, povinnosti, domácnost, koníčky, rodinu.

Ke každému uživateli je přistupováno individuálně, což umožňuje prožít čas s pocitem potřebnosti, podporuje to setkávání s dalšími lidmi, kteří jsou v obdobné situaci. Centrum nabízí pomoc při osobní hygieně, poskytnutí stravy, výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti (canisterapie, výroba drobných předmětů, jednoduché rozcvičky, procvičování jemné motoriky, oblíbený trénink paměti apod.). Je možnétaké samostatně nebo s pomocí pracovnice být on-line na PC. Můžete řešit různé úkoly, na internetu vyhledávat zajímavosti nebo aktuální zprávy (třeba jen o počasí), sledovat zábavné pořady a programy, které vás zajímají, zkrátka s námi můžete být „in“.

Každý uživatel si svůj čas i četnost docházky volí sám. Může docházet pětkrát týdně na osm hodin denně, jednou týdně na pár hodin nebo úplně jinak. Centrum svým uživatelům také nabízí bezbariérové svozové auto (je vybaveno hydraulickou plošinou pro převoz cestujícího na vozíku) – pokud je potřeba, je možné uživatele vyzvednout u něj doma, pomoci připravit jej na cestu a později ho zase domů vrátit, doprovodit ho na nákup, k lékaři a podobně.

Centrum denních služeb sídlí ve Slavkově, v přízemí městské budovy Domu s pečovatelskou službou, na ulici Polní 1444. Přístup i celý prostor služby je zcela bezbariérový.

V případě zájmu o tuto službu je možné domluvit se na individuální prohlídce prostor Centra a před uzavřením smlouvy o poskytování služeb nabízíme i návštěvu „na zkoušku“ zdarma, aby si zájemci mohli nezávazně vyzkoušet, zda by jim tato služba vyhovovala.

Je možné nás kontaktovat telefonicky na čísle 734 435 125 nebo emailem na cds.slavkov@hodonin.charita.cz. Více informací na www.hodonin.charita.cz.

Přejeme si, aby každý člověk mohl prožívat svoje dny s pocitem naplnění a aby se i přes těžkosti, způsobené jeho věkem či zdravotním stavem, které mohou být umocněné covidovou dobou, měl na co těšit.