Hlavní menu
Další možnosti
Přihlásit se
Út 20°C St 14°C Čt 19°C
slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města
Deep Purple a Hollywood Vampires s Johnnym Deppem ozdobí festival Slavkov Open Air 2023

Deep Purple a Hollywood Vampires s Johnnym Deppem ozdobí festival Slavkov Open Air 2023

Festival Slavkov Open Air 2023 bude dvoudenní. Oznámila to pořádající agentura Live Nation. Odehraje se 15. a 16. července příštího roku.

Hvězdou prvního dne bude britská skupina Deep Purple, hvězdou druhého dne americká formace Hollywood Vampires, jejímž členem je mimo jiné herec Johnny Depp. Vstupné na jednotlivé dny je 1890,- Kč, dvoudenní vstupenky stojí 3 490,-Kč.

 

Deep Purple vznikli v Londýně v roce 1968. Debutové album Shades of Deep Purple vydali ve stejném roce. Hnací silou kapely se stali zpěvák Ian Gillan a kytarista Ritchie Blackmore. Právě mezi nimi vzniklo ale v sedmdesátých letech napětí a snažili se v sestavě kapely nepotkávat.

Britská hardrocková formace má na kontě dvaadvacet studiových alb. To aktuální se jmenuje Turning To Crime a vyšlo loni.

Hollywood Vampires je superskupina, která vznikla v Los Angeles už v roce 2012. Před třemi lety si dala pauzu, ale letos se rozhodla pokračovat dál. Kromě Johnnyho Deppa, který v ní hraje na kytaru i zpívá, jsou jejími členem zpěvák Alice Cooper, kytarista Joe Perry z Aerosmith a kytarista Tommy Henriksen, jenž je známý ze sestavy kapely Warlock i spolupráce s Lady Gaga, Lou Reedem, Meat Loafem a dalšími.

Kapela má na kontě dvě alba, poslední Rise vyšlo v roce 2019. V jejím repertoáru jsou především coververze oblíbených písniček jejích členů.

 

Zdroj: Novinky.cz