Hlavní menu
Další možnosti
Přihlásit se
Po 29°C Út 26°C St 24°C
slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města
Dny Slavkova letos budou věnované dětem. Večer vystoupí Buty a Věra Martinová

Dny Slavkova letos budou věnované dětem. Večer vystoupí Buty a Věra Martinová

Koncert kapely Buty, Věry Martinové, Poutníků nebo rockových písní Jiřího Schelingera.

Dětský den v zámeckém parku i tradiční vystoupení dětí ze slavkovských škol a klubů. To jsou hlavní „taháky“ letošních Dnů Slavkova, které budou trvat od čtvrtka 30. května do neděle 2. června. Hlavní program se uskuteční v sobotu 1. června. Na Palackého náměstí opět vyroste řemeslný jarmark a pódium s celodenním programem.

Festival věnovaný především občanům města Slavkova odstartuje doprovodným programem už ve čtvrtek 30. 5. vernisáží výstavy k příležitosti 100. výročí muzea na slavkovském zámku Musaion. SC Bonaparte bude hostit talk show Jitky Asterové, Sandry Pogodové a Lindy Finkové Sirény na cestách.  V pátek se pak na stejném místě odehraje koncert legendární kapely Poutníci s Robertem Křesťanem a dalšími hosty.

Velkolepý program se odehraje tradičně v sobotu na Palackého náměstí, na nádvoří zámku a také v zámeckém parku. 1. červen je spjatý především s Mezinárodním dnem dětí a tak bude tento den věnovaný především jim. V zámeckém parku bude pro ně připraveno hravé odpoledne – cesta pohádkovým lesem. V Oboře bude tradiční lunapark.

Ani letos nebude chybět představení místních farmářů a řemeslníků. Na Palackého náměstí se uskuteční jarmark. Souběžně s trhem se v 9:00 otevře také program na centrálním pódiu. Tradičně se uskuteční pod mottem „Slavkov baví Slavkov“ – představí se dětské soubory, zájmové organizace a soubory základní umělecké školy.

Od 15:00 vedení města ocení nejúspěšnější sportovce roku 2023. Následovat bude show mistrů světa a Evropy, cheerleadingového týmu při ZŠ Komenského Glitter Stars na nádvoří zámku.

Odpolední program (od 16:30) pak bude tvořit šňůra koncertů Buty, Věry Martinové a Zemětřesení 2, při kterém se můžete těšit na hudbu a písně Jiřího Schelingera. Očekávaný konec je ve 23:00.

Také letošní ročník městských slavností je obohacený o nedělní program. Na zámku Slavkov – Austerlitz se od 17.00 uskuteční koncert Komorního orchestru Arthura Nikische v rámci Národního festivalu neprofesionálních komorních a symfonických těles.

Sobotní a nedělní program bude přístupný zdarma. Na čtvrteční talk show a koncert skupiny Poutníci se vstupenky prodávají v předprodeji (www.zamek-slavkov.cz) nebo na Informačním centru.