Hlavní menu
Další možnosti
Přihlásit se
Po 29°C Út 26°C St 24°C
slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města
Dny Slavkova: velkolepá oslava dětí a města

Dny Slavkova: velkolepá oslava dětí a města

Koncert kapely Buty, Věry Martinové, Poutníků nebo rockových písní Jiřího Schelingera.

Dětský den v zámeckém parku i tradiční vystoupení dětí ze slavkovských škol a klubů. To byly hlavní „taháky“ letošních Dnů Slavkova, které se uskutečnili první červnový víkend.

Festival věnovaný především občanům města Slavkova odstartoval doprovodným programem už ve čtvrtek a v pátek na SC Bonaparte, kde se na pódiu vystřídaly „Sirény“ v podobě Jitky Asterové, Sandry Pogodové a Lindy Finkové a folková legenda se slavkovskými kořeny – kapela Poutníci s Robertem Křesťanem. 

Velkolepý program se odehrál tradičně v sobotu na Palackého náměstí, na nádvoří zámku a také
v zámeckém parku. Mezinárodní den dětí na pódiu oslavilo téměř pět set dětí a další stovky zamířily do zámeckého parku, kde pro ně byla připravena cesta pohádkovým lesem. V sálech SC Bonaparte se slavkovští modeláři letadel pochlubili svými modely. Na trávníku na náměstí pak skákali přes překážky králíčci našich chovatelů. Slavkovští zahrádkáři opět otevřeli Rozkvetlý stánek plný květin, ze kterých si mohli návštěvníci sami vytvořit vazbu.  

Na pódiu se postupně vystřídaly děti z Folklorního souboru Křižanovánek, Křesťanské školy Karolinka, a zazpíval pěvecký sbor Mladost. Energii rozproudily taneční kluby Martiny Bartuschkové, N-YOJ! a novopečení mistři republiky ve street dance B-Fresh. Nechybělo ani vystoupení žáků a souborů Základní umělecké školy Františka France a gymnastického klubu TeamGym.  Velkolepou show na nádvoří zámku si připravili také mistři světa, Evropy a Česka v cheerleadingu - tým při ZŠ Komenského Glitter Stars.

„Je úžasné kolik dětí ve Slavkově sportuje a má zájem trávit smysluplný čas v některém z našich spolků. Speciální poděkování patří  všem trenérům, vedoucím, učitelům a zapáleným lidem, kteří věnují často nezištně svůj volný čas našim dětem. Velké dík patří i těm, kteří se na oslavě našeho města podíleli – lidem ze Zámku Slavkov – Austerlitz, Technických služeb, městské policii,“ uvedl starosta Michal Boudný.  

Ani letos nechybělo představení místních farmářů a řemeslníků. Na Palackého náměstí se uskutečnil jarmark. Slavkovský pivovar pro tuto příležitost také představil novinku v podobě Císařského ležáku.

Dny Slavkova se také staly příležitostí pro ocenění nejlepších sportovců loňského roku. Odpolední program pak tvořila šňůra koncertů Buty, Věry Martinové a Zemětřesení 2.

Program neskočil ani v neděli. Na zámku Slavkov – Austerlitz se uskutečnil koncert Komorního orchestru Arthura Nikische v rámci Národního festivalu neprofesionálních komorních a symfonických těles.

Dny Slavkova se konaly za finanční podpora města Slavkov u Brna a Jihomoravského kraje.