Hlavní menu
Další možnosti
Přihlásit se
Po 29°C Út 26°C St 24°C
slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města
Dny Slavkova prozářila královna českého soulu Marie Rottrová

Dny Slavkova prozářila královna českého soulu Marie Rottrová

Marie Rottrová s brněnským legendárním Orchestrem Gustava Broma. Velkolepá oslava 140. výročí slavkovských hasičů. Glitter Stars a další dětské soubory, které již dva roky nemohly ukázat své talenty. Nejen to byly hlavní „taháky“ letošních Dnů Slavkova.

Uskutečnily se od pátku 27. do neděle 29. května.

Dny Slavkova odstartovaly v pátek 27. května v zámeckém parku a areálu zámku, kde jsme oslavili Den dětí. Pro nejmenší děti byl připraven závod O krále a královnu Koloběžku první. Dopravním prostředkem tohoto klání byly odrážedla a koloběžky. Program připravil také Lesní klub Pampeliška s názvem Ze života včely.

Páteční večer patřil pohodovému koncertu na nádvoří Panského domu. Vystoupily legendární folkové kapely Poutníci a Nezmaři. Ani letos nechyběl řemeslný jarmark na celém náměstí.

Součástí Dnů Slavkova byla také oslava 140. výročí hasičské jednoty ve Slavkově u Brna. Hasiči prošli městem a následně pak předvedli svou techniku i um v zámeckém parku.

Velké pódium před radnicí patřilo v dopoledním čase zejména dětem. Folklorní představení předvedly děti z Křižanovánku, radostné vystoupení si připravila Křesťanská školka Karolínka, rytmickou show předvedlo taneční studio B-Fresh, nechyběly ani břišní tance Azar, Habibi a Warda. Pódium opanovali také členové Tanečního klubu Martiny Bartuschkové. Slavkováci také odměnili velkým potleskem žáky ZUŠ Františka France.

Následovala přehlídka a ocenění výkonů slavkovských sportovců. Gymnastické vystoupení si připravili trenéři a děti z TeamGym.  Slavkováci si také užili show novopečených mistryň a vicemistryň světa z Glitter Stars.

Děti se nenudily ani v zámeckém parku. Tam se totiž uskutečnilo tradiční hravé dopoledne v režii Domu dětí a mládeže, letos s názvem Pilné včelky. Své brány otevřela také radnice. Návštěvníci si mohli projít nejen běžně nepřístupné interiéry, ale také mohli obdivovat fotografie Slavkova od Zdeňka Vošického. Výstava je stále přístupná v druhém patře radnice.

Pohodová atmosféra vládla i na nádvoří Panského domu, kde od jedné hodiny hrála akustická kapela  Dandy´s guitar & Co, Blend, Long Drink, Doktoři a Výlet. Organizátoři zareagovali také na vývoj na Mistrovství světa v hokeji a připravili promítání zápasu Česko – Kanada.

 

Odpolední program na hlavním pódiu pak tvořila šňůra koncertů, které zahájil Slávek Janoušek s kapelou. V 18.30 pak zazněly první skladby v podání Orchestru Gustava Broma se zpěvačkou Katarínou Regešovou, kterou pak vystřídala královna českého soulu Marie Rottrová.

„Je to pro nás velká pocta a pro mě také splněný sen, že se tato úžasná dáma rozhodla věnovat jeden z mála koncertů, které v současné době absolvuje, právě našemu městu. Ve spojení s Orchestrem Gustava Broma se tak jednalo o výjimečnou událost přesahující naše město,“ řekl starosta Michal Boudný.

Centrum města pak žilo až do pozdních nočních hodin. Náměstí roztančila kapela Denoi nebo rocková Loretta.

Také letošní ročník městských slavností byl obohacený o nedělní program. Na zámku Slavkov – Austerlitz se uskutečnil koncert Komorního orchestru Arthura Nikische v rámci Národního festivalu neprofesionálních komorních a symfonických těles.

Děkujeme všem partnerům a organizátorům akce!

Dny Slavkova připravil Zámek Slavkov – Austerlitz a město Slavkov u Brna.

Partneři: IDS – dopravní stavby Olomouc, Trasko BVT, Respono a Český rozhlas Brno