Hlavní menu
Další možnosti
Přihlásit se
Čt 25°C Pá 25°C So 24°C
slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města
LIDL začne stavět „kruháč“ u cukrovaru. Dopravní omezení potrvá do konce října. Prodejna bude stát na jaře příštího roku

LIDL začne stavět „kruháč“ u cukrovaru. Dopravní omezení potrvá do konce října. Prodejna bude stát na jaře příštího roku

Dlouho plánovaná stavba obchodního centra LIDL v areálu bývalého cukrovaru startuje 20. července.

 Stavbaři začnou v první fázi připravovat stavbu budoucí kruhové křižovatky. Automobilová doprava bude omezena do konce října. LIDL plánuje otevření prodejny na jaro příštího roku.   

„Po mnoha letech příprav, jednání, obchodních transakcí i zvratů konečně začne stavba, která přinese našemu městu nejen nové nákupní možnosti, ale zejména rozvoj neutěšené oblasti na strategické spojnici vedoucí od náměstí k oběma nádražím. Věřím, že tato investice pomůže nejen zkvalitnit život v našem městě, ale také zatraktivní dlouho opomíjenou lokalitu v blízkosti vlakového nádraží,“ uvedl starosta Michal Boudný.

Samotné vybudování prodejny bude „třešničkou“ na dortu, které bude předcházet náročná stavba okružní křižovatky v místě křížení silnice I/54 a nájezdu na obchvat mezinárodní komunikace I/50. Výstavba dopravní infrastruktury na náklady LIDLu byla podmínkou celého projektu. 

Nejdříve se práce dotknou hlavně chodců, kteří již nebudou moci chodit po chodníku lemující bývalý cukrovar, ale budou svedeni na dočasnou cestu pro pěší uvnitř areálu. Na mostě, poblíž křižovatky s ulicí Nádražní, bude vytvořeno také provizorní místo pro přecházení od Vily Austerlitz.

Automobilové dopravy se stavební práce dotknou od 10. srpna. Bagry a těžké stroje se pak v místě křížení silnice I/54 vedoucí na Kyjov a nájezdu na mezinárodní komunikaci I/50, budou pohybovat do konce října. Stávající cesta bude po dobu stavby většinou z části průjezdná. Bez dopravních komplikací se však práce neobejdou. V první fázi bude uzavřena ze směru od ulice ČSA. Auta budou moci proudit pouze nájezdem. Následující dva měsíce pak bude toto místo ze směru od města na Kyjov řízeno kyvadlově semaforem. Nájezd bude po tuto dobu uzavřený.

V areálu bývalého cukrovaru mezi tím budou stavbaři připravovat budoucí obchodní centrum. Samotná prodejna pak začne růst od začátku října. Stavební firma by pak měla areál opustit v polovině dubna příštího roku, kdy také LIDL plánuje otevření.

„Prodejna, jejíž provoz bude šetrný k životnímu prostředí, bude vybavena vlastní pekárnou, díky které bude v nabídce vždy čerstvé pečivo. Vedle dostatečného počtu pokladen s velkým odkládacím prostorem zákazníci jistě uvítají také rozsáhlý úsek čerstvých potravin. K dispozici budou mít velký výběr ovoce a zeleniny, masa a mléčných výrobků. Chybět nebude ani Wi-Fi připojení či možnost zakoupení kávy s sebou z automatu vyrobeného speciálně pro prodejny Lidl. Součástí prodejny bude také venkovní parkoviště s dostatečnou kapacitou parkovacích míst,“ uvedla mluvčí společnosti LIDL Zuzana Holá.

Ve Slavkově u Brna plánuje v příštích týdnech otevřít novou prodejnu také společnost BILLA poblíž aleje a silnice vedoucí na Křenovice. V uplynulých týdnech zde developer vybudoval například nové odbočovací pruhy, osvětlený přechod a přístupový chodník. Společnost Kordis také plánuje přesunout do areálu centra autobusovou zastávku, která je nyní umístěná a nevyužívaná u odbočky do průmyslového areálu U Splavu.