St 22°C Čt 15°C Pá 13°C
slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města
Morenda mítink 2023

Stejně jako v předchozích letech se členové oddílu Atletika Slavkov u Brna zúčastnili tradičního “otvíráku” závodní sezóny na dráze, kterým je brněnský Morenda mítink. Jak název napovídá, pořadatelem je oddíl Moravská Slávie, který sídlí na stadionu na Vojtově ulici.

Celodenní klání je rozdělené na dopolední část, kdy soutěží atletické přípravky, a část odpolední, patřící žactvu.

V kategorii přípravek se představilo celkem 319 závodnic a závodníků z 26 oddílů z celé ČR i Slovenska. Slavkovskou atletiku reprezentovalo celkem 14 členů.

Nejúspěšnějšími z nich byli: David Kotolan (2014) - hod plným míčem 1 kg: 6,04 m (1. místo), 60 m: 9,78 s (2. místo), 600 m: 2:03,85 (2. místo); Jonathan Chiedozie (2012) – vrh koulí 2 kg: 7,35 m (1. místo), 60 m: 9,44 s (6. místo); Dominik Szajer (2013) – skok daleký: 4,14 m (1. místo), 60 m: 9,53 s (8. místo); Michaela Kotolanová (2012) – vrh koulí 2 kg: 6,11 m (2. místo); Eliška Navrátilová (2013) – 600 m: 1:59,05 (4. místo), 60 m: 9,35 s (8. místo), skok daleký: 3,80 m (8. místo); Aneta Kalinová (2013) – 600 m: 1:59,49 (5. místo); Emilly Holková (2012) – vrh koulí 2 kg: 5,49 m (7. místo).

Účast žactva byla z pohledu zastoupení Slavkova ještě slabší – na start se postavilo pouhých 7 statečných zástupců mladšího žactva. Hned první běžecká disciplína, 60 m překážek mladších žákyň, byla pro Slavkov velmi krutou – Adéla Procházková si při pádu po kontaktu s překážkou zlomila ruku. Zbytek týmu ale statečně bojoval dál.

Bezesporu největší hvězdou celého mítinku byl Adam Konečný, který nejen, že všechny své 3 disciplíny (maximální možný počet) vyhrál rozdílem třídy, ale jeho výkony znamenaly překonání rekordů mítinku a zároveň i nejlepší letošní výkon v ČR (60 m: 7,79 s; 300 m: 42,21 s; skok daleký: 5,46 m)!

Další zlato pro Slavkov získala Anna Sedláková, která výkonem 145 cm dominovala ve skoku vysokém. Stříbrnou medaili si odvezla nemocí oslabená Miroslava Konečná v hodu oštěpem, když si svůj osobní rekord zlepšila o více než 6 metrů na krásných 24,47 m.

Z dalších výkonů vybíráme: Natalie Pischová – 60 m: 8,76 s (10. místo), 800 m: 2:51,77 (6. místo), skok daleký: 4,28 m (5. místo); Ondra Minks – skok daleký: 4,22 m (6. místo), hod oštěpem 500 g: 19,14 m (5. místo); Miroslava Konečná – vrh koulí 2 kg: 7,73 m (4. místo); Adam Čižmár – vrh koulí 3 kg: 6,58 m (4. místo).

Všichni ale musíme uznat, že největší radost nám udělala Adéla Procházková, která se rozhodla z nemocnice vrátit zpět na stadion a podpořit ostatní. Adéle přejeme rychlý a úspěšný návrat na dráhu!

Všem účastníkům patří velký dík za reprezentaci a pochvala za výborný přístup. Je jen škoda, že z více jak 80 členů slavkovských přípravek a obdobného počtu v žákovských kategoriích se na start postavil tak malý počet dětí ochotných své nabyté dovednosti a formu vyzkoušet v závodě.