Hlavní menu
Další možnosti
Přihlásit se
Ne 27°C Po 30°C Út 30°C
slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města
SLAVKOV OTEVÍRÁ ODBĚROVÉ MÍSTO PRO BEZPLATNÉ TESTOVÁNÍ NA COVID-19

SLAVKOV OTEVÍRÁ ODBĚROVÉ MÍSTO PRO BEZPLATNÉ TESTOVÁNÍ NA COVID-19

Fungovat bude každý všední den. Testování bude pro občany zdarma.

Fungovat bude každý všední den. Testování bude pro občany zdarma.

V prostorách Informačního centra na Palackého náměstí ve Slavkově u Brna se od středy 31. března otevře odběrové místo na antigenní testování na COVID-19. Testování bude provádět odborný personál výtěrem z nosohltanu.   

Antigenní testování bude prováděno bezplatně u všech osob, které jsou účastníky veřejného zdravotního pojištění v České republice a prokáží se průkazem pojištěnce, nebo náhradním dokladem. Náklady jsou pak hrazeny příslušnou pojišťovnou. Před odběrem je potřeba se minimálně den předem objednat na daný termín prostřednictvím odkazu http://rezervace.nemtisnov.cz/slavkov/ . V případě potřeby pomoci s registrací se obraťte na linku pomoci města Slavkov: 703 155 111.

Testovat se bude v prvních týdnech každý všední den ve vypsané časy, které potřeba kontrolovat v rezervačním systému). Výsledek se dozvíte na místě do 10 minut. Rezervaci můžete provádět až 14 dní dopředu (tyto termíny budou vypsány až po středečním „zkušebním provozu“ na daném odkaze). Žádáme zájemce o testování, aby do centra přišli s již vytištěným čestným prohlášením. Díky tomu zajistíte plynulejší provoz centra.

„Velmi si vážím pomoci a ochoty vedení Nemocnice Tišnov, která bude provoz centra zajišťovat podobně jako v sousedních Bučovicích. Pro naše občany se tak otevírá velmi snadná cesta k testování, což věřím, že přispěje ke zlepšení covidové situace celého regionu. Poděkování patří i ochotným zdravotníkům ze Slavkova v čele s panem doktorem Oldřichem Pospíšilem, díky kterým tuto službu můžeme nabídnout,“ uvedl starosta města Michal Boudný.

Provoz odběrného místa bude zajištěn do doby, dokud to bude epidemická situace vyžadovat.