slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města
Slavkovští atleti na Mistrovství Moravy a Slezska v Ostravě

Během tří dnů se vystřídaly všechny kategorie

Prodloužený víkend 4. – 6. února patřil Mistrovství Moravy a Slezska v ostravské atletické hale. Během tří dnů se vystřídaly všechny kategorie od mladšího žactva až po dospělé.

Přestože výpravu mladších i starších žáků oslabily nemoci a karantény a žádnou medaili nepřivezli, padla spousta osobních rekordů. Za zmínku stojí výkon Julie Fialové, která hned svým prvním startem v kategorii mladších žákyň předčila očekávání a ve vrhu koulí dosáhla na 4. místo výkonem 9,52 m. Dalším příjemným překvapením bylo 5. místo Arnošta Urbana ve skoku do výšky, zdolal 158 cm.

Co se nepodařilo v pátek a sobotu, to dohnali naši dorostenci v neděli. Roli favorita obhájil Marek Hrubý, který svým výkonem 17,30 m ve vrhu koulí vyhrál a potvrdil vedoucí pozici v ČR ve své kategorii. Ziskem bronzové medaile za vrh dlouhý 14,52 m nezaostal ani čerstvý dorostenec Jan Fiala. Oba atleti si vysloužili účast na nadcházejícím Mistrovství ČR v hale 19. – 20. února opět v Ostravě.

Halové přebory přípravek v Brně

Atletický klub Moravská Slavia v lednu uspořádal halové přebory pro kategorii přípravek. V kategorii nejmladších přípravek Slavkov reprezentoval Ondřej Navrátil, který vybojoval stříbrný hattrick výkony 11,60 s na 60 m, 2,50 m ve skoku dalekém a 47,45 s v běhu na 200 m.

V kategorii mladších přípravek za Slavkov nastoupily Eliška Navrátilová a Aneta Kalinová. Aneta dosáhla na prvenství na 60 m (10,08 s), na 400 m byla třetí (93,68 s) a ve skoku dalekém byla sedmá (2,82 m). Eliška předvedla úctyhodný výkon ve skoku dalekém, kde za 3,35 m brala stříbro, na 60 m byla čtvrtá (10,57 s) a na 400 m pátá (94,71 s).

V kategorii starších přípravek největšího úspěchu zaznamenala Natalie Pischová, která posbírala kompletní sbírku medailí, když byla suverénně nejrychlejší na 400 m (84,45 s), druhá ve skoku dalekém (3,79 m) a třetí na 60 m (9,73 s). Zdatně ji mezi dívkami doplnila Adéla Procházková, která byla první na 60 m (9,22 s) a pátá ve skoku dalekém (3,58 m). Mezi hochy si za Slavkov nejlépe vedl Adam Kotolan, který bral dvě stříbra na 60 m (9,23 s) a ve skoku dalekém (4,08 m) a na 400 m byl třetí (81,17 s). Skvěle mu ve svých prvních atletických závodech sekundoval Ondřej Jachymiák, který byl třetí na 60 m (9,66 s) i ve skoku dalekém (3,91 m) a pátý na 400 m (84,93 s).

Halové závody žactva v Olomouci

1. 1. se v Olomouci konaly zahajovací závody mladšího žactva, ve kterých Slavkov zastupovali Amálie Krčmářová, Sára Skoupá, Vendula Machálková a Matěj Mráz. I přes velkou konkurenci se slavkovští atleti neztratili. Nejlepšího umístění dosáhl Matěj Mráz, když ve skoku dalekém dolétl do vzdálenosti 4,45 m a byl tak čtvrtým nejlepším skokanem, a na 60 m byl celkově 11. (8,88 s). I děvčata se v mohutném poli závodnic neztratila a srdnatě si vylepšovala mnohé osobní rekordy – nejlepšího umístění dosáhla Amálie Krčmářová, když na 60 m doběhla v konkurenci 74 závodnic patnáctá v čase 9,18 s.