Hlavní menu
Další možnosti
Přihlásit se
Pá 8°C Pá 7°C So 9°C
slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města
Zastupitelé vybrali budoucí podobu Koláčkova náměstí

Zastupitelé vybrali budoucí podobu Koláčkova náměstí

Zastupitelé rozhodli o budoucí podobě Koláčkova náměstí. Na základě výsledků architektonické soutěže a ankety občanů vybrali architektonickou koncepci ateliéru RAW (Rusín, Wahla).

Na základě tohoto rozhodnutí radnice zahájila s ateliérem RaW o zpracování změny regulačního plánu a následného projektu pro územní a stavební řízení. “Konečně padlo jasné rozhodnutí o budoucnosti tohoto zanedbaného území. Nejenže máme jasné noty, jak při proměně Koláčkova náměstí postupovat, ale máme šanci změnit regulační plán v celé lokalitě. Architekti totiž řešili i vhodnou podobu a velikost objektů na dosud nezastavěných soukromých pozemcích,” uvedl starosta Michal Boudný.

Domyšlený návrh obnovy veřejného prostranství. Koláčkovo náměstí jasně člení do několika „zón“: parkovací zóna, parková zóna před školou a oddechová piazetta před synagogou. Jednotlivé sektory mezi sebou vytváří dostatečné vztahy a jsou řešeny účelně.

Parkoviště je řešeno jako jednolitá pojížděná plocha, toto řešení však umožňuje její příležitostné jiné využití například pro trhy, koncerty nebo ledovou plochu. Parkování pro rezidenty je řešeno na volné parcele na jihu. Parkovacích stání musí být minimálně šedesát, tedy stejně, jako je tomu dosud.Zajímavým podnětem je výtvarné dílo ve veřejném prostoru v podobě pomníku rodáku – architektovi Maximiliánu Katscherovi (1858-1917).

Autorský tým má bohaté zkušenosti se zakázkami pro veřejný sektor, a to jak s realizací veřejných prostranství - náměstí v Trenčíně, Žďáru, Joštova, Zelný trh v Brně, tak s realizací budov např. dům DORN vedle Vaňkovky v Brně.

Město nyní nechá zpracovat podrobnou dokumentaci potřebnou pro stavební povolení. O samotné realizaci však již rozhodne zastupitelstvo vzešlé z nových komunálních voleb, které se uskuteční v příštím roce na podzim.