Hlavní menu
Další možnosti
Přihlásit se
Pá 19°C So 23°C Ne 24°C
slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města

Junák - český skaut, středisko Slavkov u Brna, z.s.

Kontaktní údaje

  • Sídliště Nádražní 1664, Slavkov u Brna 684 01
  • 608830837
Nabízíme dětem a mládeži zajímavou a bohatou náplň volného času, výpravy do přírody, poznávání nových dovedností, učení se spolupráci a zároveň dáváme každému šanci vyniknout v tom, co dobře umí a co ho baví. Dbáme na to, aby se vytvořila správná parta, která chce být základnou dobrých mezilidských vztahů. Junák je největší organizací připravující program pro děti v republice a proto máme výborné zázemí nejen metodické, ale i materiální (čluny, horolezecké vybavení, stany, vybavené klubovny atd.).

Každé správné skautské středisko je složeno z několika oddílů, které mohou být chlapecké, dívčí nebo i smíšené. Oddíly jsou pak rozděleny do družin. Každý oddílový či oddílová vedoucí uzpůsobuje program věku dětí.

Členové jednotlivých oddílů mají také možnost zúčastnit se mnoha zajímavých her, vzdělávacích kurzů, společenských a spousty dalších akcí mimo naše středisko a to nejen v rámci České republiky, ale i v zahraničí.

Středisko Slavkov má oddíly čtyři: jeden chlapecký, pro vlčata a benjamínky (5 – 11 let), druhý koedukovaný oddíl skautů a skautek (11 - 15 let), třetím je dívčí oddíl světlušek a benjamínků (5 - 11 let) a posledním pak oddíl dívčí s křesťanským zaměřením. V oddílech je také registrována spousta rodičů a kamarádů, kterým se myšlenka skautingu líbí.

Naše klubovna je starší, celodřevěné jednopodlažní stavení, které ovšem rok co rok zdokonalujeme postupnými rekonstrukcemi. To zejména díky dotacím z rozpočtu města Slavkova u Brna, Jihomoravského kraje a MŠMT.

Oddíly mají k dispozici celkem šest místností – kluboven a čtyři velké sklady táborového a programového vybavení. Sklad materiálu tu mají také kamarádi ze sdružení slavkovských dobrodruhů Austerlitz Adventure, se kterými spolupracujeme na některých akcích, a naše prostory využívá nově i Lesní školka Pampeliška.

Za naší základnou je malý parčík ideální pro hry a malé ohniště. Do centra města je to kousek (asi 10 minut chůze) a do obchodů stejně tak. Daleko to bohužel máme do lesa, ale to je vlastnost celého slavkovska. A tak si lesa užíváme o to víc na výpravách a táborech.

K dokonalosti naši klubovnu ještě nějaká cesta čeká, ale věříme, že se zde děti cítí víc než dobře a najdou tady vše, co jako správní skauti a skautky ke své činnosti potřebují.

Kudy ke klubovně?

Budova klubovny se nachází jen pár minut chůze od vlakového nádraží na sídlišti Nádražní. Základna je za bytovkami u areálu firmy Pegas-Gonda, přímo před ní je krásné, před pár lety vybudované hřiště s pískovištěm a multifunkčním hřištěm s umělým povrchem.