Hlavní menu
Další možnosti
Přihlásit se
Ne 3°C Ne 1°C Po 3°C
slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města

Koupaliště Slavkov u Brna

Kontaktní údaje

Slavkovské koupaliště se nachází ve sportovním areálu v klidové oblasti města, v sousedství stadionu a golfového hřiště. Koupaliště má kapacitu 4 500 návštěvníků a k dispozici je padesátimetrový bazén pro plavce, bazén pro neplavce, dětský bazén, 4 beach volejbalové kurty, hřiště pro plážovou házenou nebo plážový fotbal, travnatá odpočinková plocha, půjčovna lehátek a slunečníků a samozřejmě i občerstvení.

Koupaliště ve Slavkově u Brna nabízí rodinné vyžití spojené s dalšími sportovními či kulturními zážitky. Výlet lze vhodně spojit například s návštěvou slavkovského zámku, aktivní sportovci využijí hřiště pro beach volejbal, popřípadě golfové hřiště.

Slavkovské koupaliště dává návštěvníkům k dispozici padesátimetrový bazén pro plavce, poté bazén pro neplavce a dětský bazén.
Kromě vodních radovánek mohou návštěvníci využít čtyři kurty pro beach volejbal, plážovou házenou, plážový fotbal, plážový tenis, anebo si mohou zahrát plážový tenis.

Slavkovské koupaliště nabízí handicapovaným návštěvníkům možnost využít bezbariérový přístup do bazénu.

Otevírací doba
1. června – 12. srpna: 9:00 – 21:00
13. srpna – 31. srpna: 9:00 – 20:00

V případě nepříznivého počasí – zavřeno!

Vše začalo už v roce 1975. Prozřetelně zvítězila koncepce umístění areálu nad stadionem. Přes všechny těžkosti s realizací bylo započato 1. března 1977. Těžká technika zde vytěžila 7.100 m3 zeminy. Stavbu v první etapě organizačně řídil Jan Hudec.

Po dokončení MŠ na Malinovského náměstí byly práce na výstavbě koupaliště zintenzivněny. Byly provedeny betonářské práce v rozsahu 1200 m3 železobetonu. Od roku 1979 do roku 1980 prováděl stavební dozor František Koláček. V roce 1981 jej vystřídal František Chaloupka, který práci řídil do roku 1983. Na stavbě pracovala stálá četa ve složení: Josef Štěpnička, Václav Hložek, Josef Chobola, Bohumil Pavézka, Růžena Dvořáková, Oldřich Pokorný, Václav Šmíd.01

Ve skupině odborníků pracoval jako dozor Vladimír Bajer, technologickou část zajišťoval a dozoroval Ing. Antonín Světlík, elektrikářské práce prováděli Ivan Durek a Karel Rotroekl.

Na výstavbě se podílely např. Agrostav Bučovice, Jihomoravské státní lesy, Ingstav Brno, Vodohospodářské stavby Brno, závod Břeclav, Zemědělské stavby Brněnské Ivanovice, Pozemní stavby Brno, Okresní stavební podnik ve Vyškově, Destila, učiliště ČSVD, Strojní traktorová stanice, Potraviny, JmVak, MEZ, Textilní sklady, OSS, ACHP a další.

Bez dobrovolné brigádnické práce občanů, by zdárné dokončení koupaliště bylo v nedohlednu. V závěru stavby se problémům s dokončením věnovali Zdeněk Mařík, Jan Jeřábek a Ing. Miroslav Zavadil.

02Součástí tohoto sportovního areálu měl být i krytý plavecký bazén, univerzální sportovní hala, zimní stadion, sauna a v objektu tehdejšího statku Pod Oborou motel. Na tehdejší dobu to byla odvážně navržená stavba, kterou projektoval Favoritsport Brno. Bazén má velikost 1.130,40 m2 , měří 51,15 x 22,10m a pojme 2.650 m3 vody (od 1,2 m do 4,85 m hloubky). Celková vodní plocha na koupališti je 1.302 m2. Budova je dvoupodlažní. Technologické zařízení je zapuštěno v budově pod hladinou vody. Celá vana koupaliště je ze tří stran přístupná technologickými chodbami.

Koupaliště bylo pro veřejnost otevřeno v sobotu 6. července 1985. Slavnostní pásku přestřihl jeden z party nejzasloužilejších , pan Josef Štěpnička. Přesto, že voda v bazénu měla 14 0 C, první kdo byl „vhozen“ ve svátečním obleku do bazénu byl Zdeněk Mařík (čerpáno ze SZ č. 8 a 12/1985). V tomto malém historickém ohlédnutí není možné vyjmenovat všechny, kteří se o výstavbu koupaliště zasloužili.

Od roku 1986 do roku 2009 bylo zaregistrováno 1.002.831 platících návštěvníků městského letního koupaliště. Největší návštěvnost 73.640 platících návštěvníků bylo v roce 2003.