Hlavní menu
Další možnosti
Přihlásit se
Pá 18°C So 23°C Ne 24°C
slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města

Město Slavkov u Brna

Kontaktní údaje

Přestože Slavkov u Brna – Austerlitz patří mezi malá města, jeho jméno je proslavené po celém světě. Nedaleko odsud se totiž v roce 1805 odehrála bitva Tří císařů, která nadlouho změnila mapu Evropy. Ale není to pouze císař Napoleon Bonaparte a krvavá historie, která je s tímto místem spjata. Turistickou dominantou je barokní zámek, který patří k největším a nejnavštěvovanějším na jižní Moravě. Jeho současnou podobu mu vtiskl vlivný rod Kouniců, díky němuž se Slavkov několikrát stal svědkem významných událostí Habsburské říše.
Slavkov u Brna ale nežije pouze svou historií. V současnosti patří mezi regiony s nejnižší nezaměstnaností v České republice. Dlouhodobě se také řadí mezi města s příznivým klimatem pro podnikatele i své obyvatele, kterých zde žije přes 6 500. Město je oceňované jako jedno nejzelenějších urbanistických lokalit – v zámeckém parku, historických alejích rostou tisíce vzrostlých stromů. Město nabízí i kvalitní občanskou vybavenost – nachází se zde většina úřadů, bank, je zde rozvinutá zdravotní i školní síť. Město provozuje zámek, koupaliště a městský stadion, který v roce 2017 prochází kompletní rekonstrukcí. Ve městě se nachází také mezinárodní golfový areál a pivovar.

Ve městě se nachází autobusové i vlakové nádraží s kvalitním spojením do nedalekého Brna a dalších měst Jihomoravského a Zlínského kraje.

Informační centrum se nachází na adrese Palackého náměstí 1, 684 01 Slavkov u Brna, tel.: +420 513 034 156, e-mail: infocentrum@zamek-slavkov.cz.
Ne 6. 10.
Recitál Karla Plíhala

Recitál Karla Plíhala

19:00 Společenské centrum Bonaparte
  • kulturní
  • hudební