Hlavní menu
Další možnosti
Přihlásit se
Po 29°C Út 26°C St 24°C
slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města

Slavkovský pivovar

Kontaktní údaje

Slavkovský pivovar navazuje na mnohaletou tradici vaření piva v historii našeho města.
Byl postaven v roce 2012 na místě bývalého panského pivovaru. Původní pivovar stál v sousedství mlýna. Pak byl zbořen a na jeho místě se vznikl nový mlýn poháněný ne kolem, ale vodní turbínou. Ze starého mlýna se staly byty. Poté byla budova nového i starého mlýna zbořena a na tomto místě postaven nový pivovar s restaurací a pěstitelskou pálenicí. Komín sladovny zůstal stát, stojí dosud a bude stát i dál.
Základní pilíř sortimentu tvoří spodně kvašená piva, ale pivovar se nebojí jít proti proudu a kromě obligátních piv typu ALE proplouvá i do méně populárních zahraničních pivních stylů. Pravidelně vypouští na trh své sezónní speciály, kterých dosud spatřilo světlo světa již přes pět desítek.
Plány Slavkovského pivovaru v budoucnu jsou nemalé. Tím hlavním je nezapomenout na čistotu onoho řemesla. Nesnižovat důstojnost českého ležáku a nezapomenout jeho původní úlohu.

Restaurace Slavkovského pivovaru se nachází v klidné části města Slavkov u Brna. Je vystavěna na místě bývalého Panského pivovaru.
Restaurace je nekuřácká a je vybavena stylovým dubovým nábytkem. Při posezení u pivečka můžete sledovat práci sládka při vaření piva na varně našeho pivovaru, která tvoří dominantu restaurace. Součástí restaurace je také rozsáhlá sbírka pivovarských artefaktů.
Připravujeme jak minutkovou, tak i hotovou kuchyni doplněnou naším pivem. Snažíme se vařit kvalitně, jednoduše a součástí restaurace je také samoobslužný salátový bar, kde si můžete dle vlastního výběru sestavit zeleninovou přílohu, či salátový oběd.
Kapacita pivovarské restaurace je 80 míst. Dále je k dispozici zimní (letní) zahrádka s kapacitou 40 míst a v letních měsících přední terasa se 16 místy.
Samozřejmostí je připojení k Wi-Fi.
Nabízíme možnost pořádání rodinných oslav, svatebních hostin, rautů, firemních večírků a jiných akcí.

Zveme Vás k příjemnému posezení u kvalitního piva a dobrého jídla a těšíme se na vaši návštěvu.