Hlavní menu
Další možnosti
Přihlásit se
Po 22°C Út 26°C St 28°C
slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města

Základní umělecká škola Františka France příspěvková organizace

Kontaktní údaje

  • Komenského náměstí 525, Slavkov u Brna 684 01
  • 544 221 623
Základní umělecká škola Františka France sídlí ve Slavkově na Komenského náměstí 525. Poloha školy je velmi výhodná pro své těsné sousedství se ZŠ Komenského, DDM i nedalekou ZŠ Tyršova a ISŠ. Pro dojíždějící žáky je přijatelná vzdálenost autobusového nádraží, na které vede z hlediska bezpečnosti vhodná cesta, značená přechody pro chodce přes místní komunikace. Budova školy je majetkem města. Přes mnohé stavebně i situačně nevyhovující prostory (úzké chodby, umístění šatny uprostřed budovy) působí škola po mnohých stavebních úpravách celkově pěkným i funkčním dojmem.

Učebny jsou vybaveny kvalitními učebními pomůckami včetně nástrojů, PC a audiovizuální techniky.

V ekonomické oblasti vychází škola z finančních prostředků státního rozpočtu a z rozpočtu schváleného zřizovatelem.

Výuka probíhá také v Kobeřicích, Otnicích, Vážanech nad Litavou, tam se vyučuje v prostorách základních škol s možností využití místního vybavení. V Křenovicích je vyčleněna pro ZUŠ samostatná učebna v Domě dětí a mládeže vybavená vlastním nábytkem a všemi pomůckami potřebnými pro výuku.

Podle rejstříku škol je nejvyšší povolený počet 542 žáků.

V současnosti pracuje v Základní umělecké škole Františka France 22 pracovníků, z toho 19 pedagogů a 3 správní zaměstnanci.

Všichni pedagogové jsou aprobovaní, systematicky si prohlubují vzdělání v odborných akreditovaných kurzech, seminářích a školeních dle nabídky institucí poskytujících služby v oblasti dalšího vzdělávání.

Klub rodičů a přátel školy při ZUŠ Františka France ve Slavkově u Brna jako občanské sdružení vzniklo na základě vyhlášky č. 83/1990 Sb. o sdružení občanů a bezprostředně navázalo na činnost sdružení rodičů a přátel školy založeného při LŠU v roce 1963.

Hlavním cílem tohoto sdružení je zkvalitnění spolupráce rodičů a školy a sdružování finančních prostředků k podpoře zajištění mimořádných činností školy a k podpoře uměleckých aktivit žáků školy.

I když působil František Franc ve Slavkově pouhých dvacet let (od roku 1921 do svého úmrtí 31. ledna 1942), stal se nesporně největším slavkovským muzikantem 20. století.