Hlavní menu
Další možnosti
Přihlásit se
Út 28°C St 32°C Čt 33°C
slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města
19.07.2022 - 24.07.2022

Legiovlak ve Slavkově u Brna

  • 08:00
  • Železniční stanice Slavkov u Brna
Typ akce:
  • výstava
  • vzdělávací
  • pro děti
  • kulturní
  • historické
Pořadatel:
Město Slavkov u Brna
Kontakt:
mesto@meuslavkov.cz
Více o akci:
csol.cz/legiovlak

Československá obec legionářská Vás srdečně zve do pojízdného muzea Legiovlak, který bude v železniční stanici Slavkov u Brna přítomen v termínu 19. července - 24. července 2022.  

Jedná se o unikátní soupravu 14 zrekonstruovaných vagónů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. Cílem pojízdného muzea je připomenout zásadní historické zásluhy československých legionářů na vzniku našeho státu, ale nově také boj Čechů a Slováků po boku spojenců ve 2. světové válce, stejně jako současnou úlohu Armády České republiky doma i v zahraničních operacích, a to převážně u mladé generace. 

Legiovlak bude bezplatně přístupný všem zájemcům z řad široké veřejnosti. 

Otevírací doba:

všední dny: 8:00-18:00

víkend: 9:00-19:00

Komentované prohlídky pro veřejnost se konají ve všední dny od 14:00, o víkendech pak každou celou hodinu.  Pro větší organizované skupiny však doporučujeme registraci termínu přes rezervační systém, který naleznete zde: www.legie100.com/legiovlak (kolonka „Rezervace prohlídky pro školy“).

Více informací k samotné expozici Legiovlak je možné nalézt na stránkách: https://www.csol.cz/legiovlak/legiovlak-ve-slavkove-u-brna-2022