Hlavní menu
Další možnosti
Přihlásit se
Pá 20°C So 23°C Ne 24°C
slavkovak.cz / Volný čas a turistika ve Slavkově u Brna
slavkov.cz / oficiální stránky města
Jak se dotknou aktuální epidemiologická opatření Slavkova?

Jak se dotknou aktuální epidemiologická opatření Slavkova?

Od středy 14. 10. se zavírají školy a restaurace. Shromažďovat se může maximálně šest osob.

Od středy 14. října dojde na území České republiky k dalšímu zpřísnění protiepidemických opatření. Podívejte se, jak konkrétně se dotknou Slavkova.

Od středy nebude možné na jednom místě, ať už venku či uvnitř, organizovaně či nikoli, až na přesně specifikované výjimky se shromáždit v počtu více než šest osob. Do restaurací, barů a podobných stravovacích zařízení nebudou smět chodit zákazníci, bude možné je obsloužit pouze přes výdejní okénko, ale jen do 20. hodiny. Výjimku budou mít pouze hotelové restaurace pro hotelové hosty a svatební a smuteční hostiny. Zavřít musí všechny hudební, taneční, herní a další společenské kluby a diskotéky. Na veřejnosti bude zcela zakázáno konzumovat alkoholické nápoje.

Ke změnám dojde i v provozu školských zařízení. Po razantním omezení teoretické výuky na vysokých a středních školách budou od 14. října zcela uzavřeny i školy základní, družiny a školské kluby. Vláda je chce opět otevřít 2. listopadu. Ošetřovné zůstane na 60 procentech, s minimem 400 korun denně. 

Vláda již v minulém týdnu zakázala provoz sportovišť, bazénů, ZOO a veškerých organizovaných zájmových a rekreačních kroužků.  Od pondělí 12. října je uzavřený zámek, divadla, koncerty a kino. Omezeny jsou také provozy státních úřadů a městského úřadu. Pošta má otevřeno každý den v upraveném režimu.

 

Zdravotníci a lékaři

Většina lékařů a zdravotníků ve Slavkově funguje bez omezení. Nadále platí, že návštěvy je nutné objednávat telefonicky.

Kontakty na slavkovské lékaře naleznete zde

Jak postupovat v případě, že mám podezření na onemocnění COVID


 

Fungování městského úřadu

Městský úřad bude fungovat v omezeném režimu dva dny v týdnu.

Úřední hodiny

pondělí od 7.00 do 12.00

středa od 12.00 do 17.00

Mimo tuto dobu budou budovy úřadu veřejnosti uzavřeny a vstup bude možný pouze po předchozím potvrzeném objednání – telefonicky, e-mailem, rezervačním systémem.

Podrobné informace o přítomnosti jednotlivých pracovníků naleznete zde


 

Úřad práce, Koláčkovo nám.

Fungování úřadu na dva dny v týdnu se budou týkat i úřadu práce. Bližší informace sledujte zde


 

Finanční úřad

Od pondělí 12. října 2020 od 8:00 hod. je dočasně uzavřeno územní pracoviště Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj ve Slavkově u Brna. Občané se na Finanční úřad pro Jihomoravský kraj nadále obrátit

telefonicky 517 302 111

e-mailem podatelna3019@fs.mfcr.cz

datovou schránkou  ybin7ch

poštou nebo osobně na ÚzP ve Vyškově

 


 

 

Pošta

Pošta již v uplynulých dnes zkrátila provozní dobu tak, aby mohla zajistit své služby a zároveň zajistila interní fungování. V pondělí a ve středu proto otevírá od 10.00. Otevřeno má ale každý den. Podrobnou otevírací dobu a aktuální informace sledujte zde


 

Základní školy a Integrovaná střední škola

Kvůli prevenci proti šíření epidemie koronaviru v České republice se vláda rozhodla od  středy 14. října do 2. listopadu uzavřít školy včetně zájmového vzdělávání a družiny. Distanční výuka probíhá v termínu od 14. do 22. 10. 2020 (další dny jsou podzimní prázdniny)

Jak zažádat o ošetřovné?

Informace o postupu naleznete zde - na stránkách Ministerstva sociálních věcí

 1. není nutné vyzvedávat si ve škole formulář OČR z důvodu uzavření školského zařízení
 2. na webu České správy sociálního zabezpečení bude v následujících dnech zveřejněn nový formulář k vykázání doby péče o dítě za daný kalendářní měsíc, který se bude dokládat k docházce (tzn. za měsíc říjen 2020 začátkem listopadu 2020). Tiskopis bude ke stažení zde: https://www.cssz.cz/web/cz/osetrovne

Jídelna

Obědy na tyto dny budou dětem hromadně odhlášeny. V případě zájmu je potřeba obědy objednat e-mailem u vedoucí školní jídelny jidelna@zskomslavkov.cz

Žáci, kteří jsou na distanční výuce mají možnost odebírat stravu v době od 11.40 do 13.00. Cizí strávníci mohou odebírat jídlo pouze s sebou.

 


 

 

Dům dětí a mládeže

Činnost Domu dětí a mládeže již byla pozastavena krajskou hygienickou stanicí v uplynulých týdnech. Kroužky se tak nebudou konat ani v následujících dnech.


 

Základní umělecká škola

Výuka ve všech oborech ve dnech 14. 10. – 23. 10. 2020 bude probíhat distanční formou. Podzimní prázdniny prodlužují o dva dny a budou v termínu 26. – 30. 10. 2020


 

Akce, které se měly uskutečnit do 26. října

 • Výstava výtvarného oboru ZUŠ „Jiné světy“ – otevře se v termínu znovuotevření zámku. Zámek by měl být oficiálně otevřený až do 13. prosince
 • Slavkovské kilo – výstava ke 100 letů Junáka ve Slavkově – odloženo na neurčito
 • Concentus Moravie – sledujte informace zde
 • Ludwig B. – sledujte informace zde
 • Expediční kamera – zrušeno
 • Izer – Na plný coole – informace sledujte zde
 • Václav Neckář – Recitál – informace sledujte zde
 • Princezna zakletá v čase (film) – zrušeno
 • Svatourbanské hody – zrušeno
 • výstava chovatelů – zrušeno
 • zámecká jízda sv. Huberta – zrušeno

Lampionový průvod a 215. výročí vzpomínkových akcí na Bitvu u Slavkova se uskuteční dle aktuálních nařízení v režimu, který bude umožňovat epidemiologická situace.


 

Co funguje?

Obchody

 

Informační centrum

Funguje v běžném režimu. Od pondělí do pátku od 9.00 do 17.00 (s polední přestávkou 11.30 – 12.00). V sobotu pak od 9.00 do 12.00.

Vstupovat a pobývat v nich mohou návštěvníci nejvýše ve skupinách po 2 osobách a to tak, že mezi skupinami je rozestup alespoň 2 metry. Omezení se nevztahuje na osoby mladší 15 let doprovázející zletilou osobu ze společné domácnosti.


 

Knihovna

Je otevřená ve standardní otevírací dobu za dodržení hygienických opatření.

pondělí zavřeno  
úterý 9.00–11.30 12.30–17.00
středa 9.00–11.30 12.30–18.00
čtvrtek zavřeno  
pátek 9.00–11.30 12.30–17.00

 

Zámecký park

Je otevřený bez omezení. Aktuální otevírací doba je od 6.00 do 18.00